• Home
 • PRAWKO KROK PO KROKU

PRAWKO KROK PO KROKU

 1. MYŚLĘ O PRAWIE JAZDY
  Kurs na prawo jazdy można rozpocząć na trzy miesiące przed ukończeniem 18 lat – pod warunkiem uzyskania zgody od rodziców lub opiekunów prawnych. Egzamin można zdać na miesiąc przed 18 urodzinami, a dokument odebrać już jako osoba dorosła po ukończeniu 18 lat.
 2. WYBÓR DOBREJ SZKOŁY
  Prawo jazdy to inwestycja, a nie jednorazowy wydatek. Im więcej zaoszczędzisz na kursie, tym więcej dopłacisz na doszkalanie i egzamin. PAMIĘTAJ, jesteś klientem i masz prawo do profesjonalnej obsługi zarówno przez biuro szkoły, jak i kulturalnego instruktora.
 3. ZAŁOŻENIE PKK
  PKK (profil kandydata na kierowcę) to elektroniczny dokument generowany przez starostwo powiatowe. Zawiera podstawowe informacje o kandydacie na kierowcę.
 4. BADANIE LEKARSKIE
  W ramach badania lekarskiego uprawniony lekarz dokonuje oceny stanu zdrowia osoby badanej w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.
 5. ZAJĘCIA TEORETYCZNE
  Teoria to nie jest zło konieczne. Dobry wykładowca nie tylko wytłumaczy Ci zasady prawa o ruchu drogowym, technikę jazdy czy zasady ekojazdy, ale przede wszystkim w obrazowy sposób przygotuje do zajęć praktycznych. Celem dobrej teorii jest łatwiejsza i mniej stresująca praktyka.
 6. ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
  Zastanów się, co jest celem kursu na prawo jazdy. Egzamin? Jest on tylko jednym z elementów nauki. Kurs ma Cię przygotować do samodzielnego i pewnego korzystania z dróg, a nie jeżdżenia tylko po trasach egzaminacyjnych. Powinieneś oczekiwać od instruktora jasnych wskazówek, konstruktywnej krytyki oraz rozmowy o postępach w nauce. Tak zwane jazdy to nie tylko przejażdżka po mieście. To także indywidualne lekcje, które mają swój cel i powinny być omówione i podsumowane. Pamiętaj, aby jeździć w maksymalnie różnych warunkach, porach dnia, przy różnej pogodzie, po różnego rodzaju drogach. Zdobyte doświadczenie podczas jazd z instruktorem będzie procentować pewnością siebie podczas samodzielnych jazd.
 7. ILE TRWA KURS NA PRAWO JAZDY KATEGORII B?
  Zależy to od wielu czynników, m. in. wolnego czasu kursanta, wolnych terminów jazd w szkole, od pory roku. Istnieją oferty kursów ekspresowych, podczas których kursant ma indywidualny tok nauczania. Kurs nauki jazdy trwa średnio około 1,5 miesiąca.
 8. EGZAMIN W WORD
  Składa się zawsze z dwóch części : teoretycznej – przepisy ruchu drogowego, pierwsza pomoc i praktycznej. Staraj się nie stresować przed egzaminem. Potraktuj egzamin na prawo jazdy jak przejażdżkę z pasażerem. Jeżeli nie rozumiesz poleceń egzaminatora, poproś o ich powtórzenie. Kluczem do sukcesu na egzaminie, oprócz manualnych umiejętności związanych z opanowaniem samochodu i znajomością przepisów, jest odpowiednia obserwacja, pewność siebie, ostrożność i przewidywanie.
 9. ILE CZEKA SIĘ NA PRAWO JAZDY?
  Zgodnie z przepisami czas oczekiwania na prawo jazdy wynosi do 30 dni. W praktyce trwa to zazwyczaj do 10 dni.